Äriklassi sülearvuti VS tavatarbija sülearvuti (2. osa)

Nagu eelmisel nädalal lubatud, siis jätkame oma äriklassi sülearvutite teemalise kirjutisega. Järgmised kolm põhjust äriklassi eelistamiseks:

 

3. Turvalisus

Ettevõtte töötajal võib arvutis leiduda palju tundlikku infot, mis valedesse kätesse sattudes põhjustab firmale suurt kahju. Selle peale on äriklassi masinaid luues mõeldud ning need on varustatud erinevate tehnoloogiatega, mis takistavad kõrvalistel isikutel ligipääsu. Näiteks üks levinud vahend kasutaja tuvastamiseks on sisseehitatud sõrmejälje lugeja. Samuti võib olla lisatud tarkvara kõvakettal asuva info krüpteerimiseks või selle hävitamiseks distantsilt, kui arvuti peaks varastatama.

Väga oluline aspekt, millele tihti tähelepanu ei osata pöörata, on Windowsi versioon. Ettevõtte tasemel töötamiseks ei ole soovitatav kasutada Home Editionit, vaid vähemalt Professionali, sest esimesel puuduvad osad turvalisad (näiteks failide ja kaustade krüpteerimine) ning funktsionaalsused (domeeni liitmine, Remote Desktopi valmidus). Seega, arvutit valides on mõistlik jälgida, mis Windowsi versioon sinna paigaldatud on, sest sellest võib sõltuda osade tegevuste võimalikkus või võimatus.

 

4. Sisendid ja laiendamise võimalused

Äriklassi arvutite puhul on tavaks saanud, et ühte kindlat mudelit pakutakse mitme erineva konfiguratsiooniga (erinev protsessor, kõvaketas, ekraani resolutsioon jne), andmaks kasutajale võimalikult suur vabadus leida just tema vajadustele vastav tööriist. Enamasti saab lisada ka muid vajaminevaid komponente, mida algses nimekirjas pole, näiteks sisemine ID-kaardi lugeja, lisakõvaketas optilise seadme asemel, 3G modem jpm.

Kuna trendid ja tehnoloogiad muutuvad ärivaldkonnas aeglasemalt kui tavatarbijate maailmas, siis kohtab äriklassi süleritel veel lahendusi ja porte, mis on muidu möödanikku libisenud või vähemasti sinna suundumas. Näiteks ka kõige uuematel Lenovotel on veel VGA sisend, sest lihtsalt niivõrd paljudes seminari- ja koosolekuruumides kasutatakse vanu projektoreid. Siinkohal on massidele mõeldud arvutid tihti eesrindlikumad, sest meelitavad inimesi kõige uuemate ja hetkel moes olevate lahendustega. Samas, minnes oma ultramoodsa arvutiga ettekannet pidama, võib juhtuda, et sellel polegi sobilikku sisendit mõne vanema lahenduse jaoks. Sellist arvutit omades tuleks siis targu ette mõelda ja vajadusel tarvilikud üleminekud soetada.

Kuna sülearvutitel üldiselt on oma kompaktsuse tõttu sisendite jaoks vähe ruumi, siis äriklassi masinatel on olemas ka dokkimisvõimalus, mis võimaldab mitmekordistada portide hulka ja ühendada arvuti kodus või kontoris ühe kiire liigutusega lisaseadmete külge (näiteks kuvar, hiir, klaviatuur, printer). Samuti pole sel juhul tarvilik end iga kord vaevata kõigi juhtmete lahtiühendamisega.

Lenovo äriklassi sülearvuti dokk

Lenovo dokk

Odavad masinad üldiselt dokitavad pole, aga nende puhul on võimalik kasutada näiteks USB dokki.

USB dokk 

USB dokk

 

5. Ekraan

Praktiliselt kõigil äriklassi masinatel on matt ekraan (välja arvatud puutetundliku ekraaniga mudelid), tänu millele on nähtavus ereda valguse käes oluliselt parem ja ka vaatenurk suurem. Odava arvuti läikiv ekraan võib jätta eksklusiivsema mulje ning värvid tunduvad sellel sügavamad, aga kui valgus langeb ebasoodsa nurga alt, pole peale peegelduste enam eriti muud näha, see aga väsitab silmi ja tekitab frustratsiooni ning kokkuvõttes kannatab töö kvaliteet. Kahe ekraanitüübi võrdlust vaata siit.

 

Lõpetuseks

Loodame, et see kaheosaline kirjatükk aitas lihtsas inimkeeles selgitada äri- ja odavklassi masinate erisusi ning et need teadmised lihtsustavad ka sinu otsustamist järgmisel korral, kui valid endale uut sülearvutit.
Sulge