Internetis levib järjekordne petuskeem THW Global

Eestis on levimas THW Global nime kandev kiiret rikastumist lubav skeem. F-Secure tugikeskus soovitab olla ettevaatlik ning antud projektiga mitte kaasa minna. Inimesi kutsutakse üles registreeruma ning lubatakse videode vaatamisega teenida $25 tunnis. Lisaks lubatakse veelgi suuremat teenistust, kui kutsud liituma ka teisi. Viimane on üks iseloomulikke tunnuseid püramiidskeemidele, mis on Eestis keelatud.

Miks tasub olla ettevaatlik THW Global jt sarnaste üleskutsetega:

THW Global väidab, et on USA ettevõte, kuid nende veebilehekülje liiklusest toimub üle 45% Venemaal, mis viitab tegelikule päritolule.

  • Kodulehe registreerumisel jäeti kõik andmed salastatuks, mis on ausate kavatsustega ettevõtete puhul väga ebatavaline.
  • THW Global kodulehekülg registreeriti alles 29. mail 2016.
  • Käesoleval hetkel puudub informatsioon:
    o kes on väidetavad reklaamijad, kes on nõus niivõrd suuri summasid tasuma,
    o kes on organisatsiooni juhid, kus asub peakontor, millised on kontaktandmed jms,
    o kuidas toimuks töö eest tasumine.

Mis võib olla tegelik THW Global’i eesmärk

„Sarnaste juhtumitega oleme kokku puutunud varemgi. Kõige halvemal juhul on lehe autorite eesmärk koguda kasutajate andmeid (nimed, e-posti aadressid, kasutajanimed, paroolid jms). Vastavalt läbiviidud uuringutele kasutavad inimesed tihti samu kasutajanimesid ja paroole mitmete erinevate teenuste juures. Ehk kui THWGlobal leht palub liitujal sisestada soovitav kasutajanimi ning parool, siis väga suure tõenäosusega on need kasutusel ka sama isiku e-posti kontol, facebookis või mujal. Kogutud andmeid on võimalik mustal turul müüa. Andmebaasile lisavad väärtust kasutajatelt kogutud andmed nende ostueelistuste kohta, mida liitumisfaasis küsitakse, “ selgitas F-Secure tugikeskuse juht Raido Orumets.

„Kiiret rikastumist lubavate skeemide suhtes tasub alati olla ettevaatlik– kui miski tundub liiga hea, et olla tõsi, siis seda ta enamasti ka on,“ lisas Orumets.

 

Lisainfo:

F-Secure tugikeskus Eestis
Raido Orumets
53330144
Raido.orumets@bcs.ee
Sulge