Kevad on suurpuhastuse aeg. Ära unusta ette võtta suurpuhastust ka oma digitaalses maailmas

1. Kustuta mobiilirakendused, mida sa ei kasuta.

Sinu iOS seadmes on see kerge – hoia all rakenduse ikooni kuni see hakkab kergelt võbelema ja vajuta X, et see kustutada. Kui hakkad kustutatud rakendust igatsema, pole probleemi, sa saad selle alati uuesti installida.

Android-seadmest äppide kustutamiseks soovitame külastada lehekülge play.google.com oma arvutist. Sealt saab eemaldada mittevajalikud rakendused ning samuti saab sealt installida.

 

2. Tapa Flash.

F-Secure laborid on pööranud aastaid tähelepanu asjaolule, et igaühel oleks turvalisem töötada tööjaamades ilma Adobe Flashita, arvestades kõiki turvaauke mis on Flashiga kaasas käinud.

MAC seadmest Flashi eemaldamiseks otsi „Adobe Flash Player Install Manager“i oma seadmest ning vali esimene tulemus ning vajuta Uninstall.

Windows seadmest eemaldamiseks kasuta Adobe tööriista.

 

3. Vaata üle oma sotsiaalmeedia sätted.

Mine oma Facebooki privaatsuse seadetesse ning vaata üle „Who can see my stuff?“, „Who can contact me?“ ja „Who can look me up?“ seaded. Kui eelmainitute seadete juures pole märgitud valikuks „Friends“ siis peaks sul olema vähemalt üks hea põhjus miks sa eksponeerid ennast ja oma tegemisi kogu maailmale.

Nüüd vaata üle oma Twitteri privaatsusseaded. Võimalusel lülita sisse „Verify Login Requests“ ja „Require personal information to reset my password“ valikud. Vaata üle ka Twitteri kontoga seotud rakendused ning tühista juurdepääs nendel mida sa enam ei kasuta : https://twitter.com/settings/applications

 

4. Eemalda oma brauserist pluginad mida sa ei kasuta.
 

5. Puhasta oma webmail’i sisendkaust.

See võib võtta aega ning kui seda aega on raske leida, siis vähemalt veendu, et oled sisse lülitanud kahefaktorilise autentimise oma Gmaili, Hotmaili või mõne muud webmaili konto puhul mida sa kasutad.

 

Marek Ratassepp
Peaspetsilist
BCS infoturbekeskus
Sulge