Lõpeb Windows Server 2003 tootetugi

Windows Server 2003 toe lõpp

Selle aasta 14. juulil lõpeb Windows Server 2003 tootetugi. See tähendab, et alates nimetatud kuupäevast ei tule tarkvarale enam turvauuendusi ning kaob ka tehniline toetus.

Kui ka sinul on veel kasutusel Server 2003, siis on viimane aeg panna paika uuele operatsioonisüsteemile (ja vajadusel riistvarale) ülemineku plaan ning seda teostama asuda, sest:

  • tootetoe lõppedes muutub ilma kriitiliste uuendusteta tarkvara haavatavaks rünnakutele;
  • aegunud süsteem hakkab põhjustama ühilduvusprobleeme uute draiverite jm programmidega;
  • pikas perspektiivis suureneb oluliselt aja- ja rahakulu vananenud süsteemi toimimas hoidmiseks.

Windows Server 2012 R2

Selleks, et elu võimalikult muretult kulgeks, soovitame me üleminekul kohe mõelda Windows Server 2012 R2 juurutamisele, et lõigata kasu kõige uuematest tehnoloogiatest ja lahendustest. Server 2008 tasub vahele jätta, sest selle tavatugi lõppes juba käesoleva aasta jaanuaris ning arendus lõpetatakse täielikult 2020 alguses. Seevastu Server 2012 R2 lõpuajaks on määratud aasta 2023 sügis.

Windows Server 2012 R2 omab võrreldes oma 2003 aasta eelkäijaga tervet hulka uuendusi: integreeritud virtualiseerimine, kõrgem turvatase, suurem skaleeritavus, erinevad skriptide kasutusvõimalused jpm. Kuigi Server 2012 R2 on 64-bitine ja Server 2003 32-bitine süsteem, ei tohiks Windows on Windows 64 tehnoloogiat kasutades suuri ühilduvusprobleeme tekkida. Päris kindlasti töötavad korralikult kõik 32-bitised rakendused, milles pole 16-bitiseid koodiosi. Samas, on võimalik, et mõningad vanad süsteemiutiliidid (näit varukoopiate ja halduse oma) ning turvarakendused vajavad migreerimisprotsessi käigus täiendusi.

Kuidas toimida? Kõigepealt tasuks maha istuda ja koostada tegevusplaan järgnevate Microsofti soovituste alusel:

  1. Ülevaade. Koosta nimekiri kogu Windows Server 2003/R2 tarkvarast ja kõigist tööprotsessidest.
  2. Hindamine. Liigita ja pane rakendused ning tööprotsessid tüübi, kriitilisuse, keerukuse ja riski alusel tähtsuse järjekorda.
  3. Sihtkoht. Määra iga rakenduse ja tööprotsessi jaoks sihtkoht, võttes arvesse järgmisi tegureid: kiirus, migreerimise lihtsus, kulu ja soovitud funktsioonid.
  4. Migreerimine. Teosta andmete migreerimine.

Microsoft pakub võimalust kasutada selleks ka spetsiaalset veebipõhist tööriista, mis aitab kogu protsessi läbi käia ning praktilise tegevuskavani jõuda.

 

Tunned, et soovid uuele operatsioonisüsteemile ülemineku osas nõu või tahaksid arutada erinevaid võimalusi ja hindu? Võta ühendust meie kogenud spetsialistiga:

Tarmo Tuisk
Arendusekspert
E-post: tarmo.tuisk@bcs.ee
Tel: 522 20 28
Sulge