F-Secure laborikülastus

12. jaanuaril külastas Eesti suurettevõtete IT juhtide delegatsioon maailmakuulsat infoturbelaborit Helsingis. Koolitusseminaril toimus laborikülastus, arutelu infoturbe olukorrast Eestist ning erinevatest kaitsevõimalustest internetist tulenevate ohtude vastu.

Tutvuti erinevate tehnoloogiatega, mida F-Secure labor igapäevaselt viiruste avastamisel ning toodete arendamisel kasutab. Kirjeldati möödunud ning praeguste internetist tulenevate ohtude tagamaid. Ekskursiooni laboris viis läbi Mikko Hypponen.

Mikko Hyppönen on maailma juhtiva infoturbetarkvara tootja F-Secure viirusetõrjelabori juht ning ta on valitud maailma 50 kõige tähtsama Internetiga seotud isiku hulka (ajakiri PC World 2007 a. märts).

Ta on nõustanud infoturbe alal erinevaid USA, Euroopa ning Aasia valitsusasutusi ning esineb pidevalt maailma olulisematel infoturbe-alastel seminaridel. Tema artikleid on avaldanud sellised ülemaailmse levikuga ajakirjad nagu Scientific American, Foreign Policy ja Virus Bulletin.

Hyppönen’i näol on tegemist väga kogenud esinejaga just infoturbe teemadel. Tema ettekanded sisaldavad viimaseid näiteid küber-kuritegelikust maailmast ning huvitavaid intsidente, mis panevad tõsiselt mõtlema infoturbe tarkavara heakorrast ning vajalikkusest ka personaalarvutis. Vaata Mikko ettekannet TED konverentsil: http://youtu.be/cf3zxHuSM2Y

Koostöös F-Secure peakontoriga korraldame sarnaseid inforeise laborisse ka tulevikus. Järgmine sarnane üritus on planeeritud juba aprillis.
Sulge