President Ilves kohtus infoturbetarkvara tootja F-Secure arendusjuhi Mikko Hyppöneniga

Reedel, 2. novembril külastas töövisiidile Soome saabunud Eesti riigipea Toomas Hendrik Ilves Helsingis Põhjamaade suurima infoturbetarkvara tootja F-Secure Corporationi peakorterit.

Külastuse peaeesmärgiks oli tutvuda küberkuritegevuse-vastase tööga. President Ilves kohtus F-Secure asepresidendi Maria Nordgreni ning arendusjuhi Mikko Hyppöneniga.

F-Secure infoturbelahendused on Eestis eelistatud juba 1990. aastate esimesest poolest, kui tarkvara tunti veel F-Prot nime all. Täna on Eestis koostöö F-Secure korporatsiooniga laialdane. Lisaks noorte infoturbalasele koolitamisele ning avalikele loengutele ülikoolides osaleb F-Secure aktiivselt ka mitmesugustes internetiturvalisuse programmides.

President Ilvesele tutvustas laborite tööd korporatsiooni arendusjuht Mikko Hyppönen, kelle ajakiri PCWorld valis maailmas internetiga seotud 50 olulisema isiku sekka. Ta on teinud koostööd mitmete riikide valitsusasutustega ning nõustanud ka CERT Eestit ja teisi Eesti era- ning valitsussektori asutusi.

President Ilves F-Secure laboris

Visiidil puudutati ka usalduse küsimust. „Tänapäeval on üha olulisem infoturbetarkvara tootjate usaldusväärsus, mida mõjutavad näiteks selle tootjamaa ning ka palgatud töötajad,“ sõnas Hypponen.

F-Secure Corporation toodete ametlik maaletooja ja Tugikeskus Eestis on alates 1993. aastast Baltic Computer Systems AS. F-Secure Tugikeskusena Eestis pakub Baltic Computer Systems AS F-Secure’i toodete legaalsetele kasutajatele eestikeelset kasutajatuge, tehnilisi konsultatsioone, haldus- ja tugiteenuseid.

Täpsem informatsioon: 
Raido Orumets
6998181
Baltic Computer Systems AS
F-Secure Tugikeskus
Sulge