Windows 8 operatsioonisüsteemi uuendus ehk Windows 8.1

Kuigi Microsofti operatsioonisüsteem Windows 8 tuli välja umbes seitse kuud tagasi, ei taha endiselt paljud arvutikasutajad sellest midagi kuulda. Põhiliseks põhjuseks on siin just varasemate Windowsi versioonidega võrreldes mõningane vähenenud kasutajamugavus. Suur osa inimestest, kes on ostnud uue arvuti koos Windows 8-ga, ei suuda selle kasutamisega harjuda ja tunnevad endiselt puudust eelmistes Windowsi versioonides kasutuses olnud Start nupust.

Ka Microsoft on sellest aru saanud ning lubab tuleva Windows 8 allalaaditava uuendusega kasutajamugavust ja funktsionaalsust parandada. Uuenduse ametlikuks nimeks on Windows 8.1, mida seni teate sisemise koodnimetuse Windows Blue all. Paljude meeleheaks tuuakse ka vana hea Start nupp jälle tagasi, seda küll natukene senisest erineva funktsionaalsusega. Nimelt võimaldab see liikuda Start ekraani, desktopi ja kogu tarkvara (All Apps) vaadete vahel. Arvuti sulgemiseks ja muudeks sarnasteks tegevusteks tuleb endiselt hiire kursor lohistada ekraani paremale poole ja seal teha vastavad valikud.

Üheks uueks võimaluseks saab ka olema arvuti käivitamine otse desktopi vaatesse, jättes paljude jaoks kasutu Windows 8 Start ekraani üldse vahele. Lisaks mitmele väiksematele muudatustele lubatakse ka täiustatud otsingufunktsiooni (samaaegne otsing veebist ja lokaalselt kettalt) ja veebilehitsejat Internet Explorer 11 (lubab sünkroniseerida veebibrauseri sakke Windows 8.1 ja Windows Phone 8 seadmete vahel).

Täpset uuenduse saabumise aega ei ole veel avalikustatud, küll aga lubatakse seda käesolevaks aastaks ja Windows 8 omanikele täiesti tasuta.

Seniks võivad aga Start nupust puudust tundvad Windows 8 kasutajad omale paigaldada Classic Shell nimelise tarkvara, mille abil saab operatsioonisüsteemi kasutajaliidest vastavalt kohandada ja tagasi tuua eelmistes Windowsi versioonides kasutuses olnud sarnase funktsionaalsusega Start nupu ja menüü. Siiski tasub arvestada, et tegemist on kolmanda osapoole programmiga, millele Microsoft tuge ei paku, mis ei pruugi igas olukorras kindlalt töötaja ja mida iga arvutikasutaja paigaldab ja kasutab omal vastutusel.

Classic Shell - http://sourceforge.net/projects/classicshell
Sulge