Uus Windows 10 — mida oodata? Vol 2

Microsoft korraldas 21. jaanuaril kahetunnise pressikonverentsi, kus taaskord heideti valgust Windows 10-le. Järgnevalt väike kokkuvõte nähtust-kuuldust.

Esimene suurem uudis puudutab uuele Windowsile üleminekut. Nimelt, Windows 7, 8 ja 8.1 kasutajatele saab uuendamine Windows 10le olema TASUTA; ja tasuta on seda võimalik teha ühe aasta jooksul peale uue operatsioonisüsteemi turuletulekut.

Kuna Microsoft pole veel avaldanud uut hinnakirja ja -poliitikat, on inimesed varmad kasutama oma fantaasiat ning juba liiguvad kuulujutud, et uue Windowsiga hakkab Microsoft kasutama aastamaksu mudelit, veelgi enam, julgemad arvavad, et peale esimest tasuta aastat tuleb edaspidi ikkagi aastamaksu tasuma hakata. Kõnealused väited pole hetkel kinnitust leidnud, ega ka Microsofti poolt otsesõnu ümber lükatud. Päris kindlasti saame lähikuudel sel teemal targemaks.

Teine oluline teema, mida Microsofti esindajad pidevalt rõhutasid, on see, et nad ei ehita pelgalt üht operatsioonisüsteemi, vaid suuremat ökosüsteemi, sest teatavasti tuleb Windows 10 väga erinevatele seadmetele: nii ekraanita riistvarale, nutitelefonidele, tahvlitele kui ka laua- ja sülearvutitele. Asja mõte on selles, et kasutaja, kes näiteks telefonis dokumendi redigeerimist alustas, saaks seda lauaarvuti taha istudes kohe mugavalt jätkata. Seepärast pöörataksegi suurt tähelepanu pidevale andmete sünkroniseerimisele ja pilves hoidmisele, et üleminek ühest keskkonnast teise oleks intuitiivne ja mugav.

Kolmas punkt haakub otseselt eelmisega. Personaalne assistent Cortana integreeritakse Windowsi ning teda saab juhtida nii häälega kui ka klaviatuuri abil. Cortana aitab otsida infot, koostada e-kirju, edastada meeldetuletusi jpm. Seega, Cortanast saab võtmeisik, kes aitab kasutajal selles suures ökosüsteemis efektiivsemalt toimida ja oma tegemisi paremini seada.

Cortana

Personaalne assistent Cortana

Neljandaks näidati Internet Exploreri järglast, mis hetkel kannab koodnime „Spartan“. Just, IE saadetakse ajalukku ja teda tuleb asendama brauser, mis on lihtsam, palju kiirem ja mugavam. Näiteks saab nüüd digitaalse pliiatsiga otse veebilehele kirjutada või märkmeid teha ning lehe tõmmis salvestatakse automaatselt OneDrive’i pilve, kus seda on võimalik teistega jagada. Väga mugav funktsioon neile, kes puutuvad igapäevaselt kokku veebilehtede disainimise ja haldamisega.

Microsofti uus brauser

Selline näeb hetkel välja Internet Exploreri järglane

Kokkuvõtteks

Seekordne pressikonverents tõestas juba eelmisel aastal alguse saanud muljet, et Microsoft ikka tõeliselt püüab oma kasutajatega sama sammu käia ja annab endast parima, pakkumaks võimalikult sujuvat ja personaalset kogemust.

Jääme ootama järgmisi suuremaid uudiseid!
Sulge